Phishing, Malware oraz Hacking. Jak ustrzec się przed cyberprzestępczością w Internecie?

Internet jest medium wielu możliwości, ale niesie ze sobą również zagrożenia. Cyberprzestępczość jest stosunkowo nową i niezwykle szybko rozwijającą się formą przestępczości. Zagrożenie przestępstwami w cyberprzestrzeni znacząco wzrosło w ostatnich latach – stosowanie różnorodnych metod i dynamiczny rozwój narzędzi, dzięki którym przestępcy ukrywają swoją tożsamość sprawiają, że zwalczanie cyberprzestępczości jest dużym wyzwaniem. Dlatego bardzo ważne jest, by być świadomym istniejących zagrożeń oraz stosować zabezpieczenia, które zmniejszą ryzyko padnięcia ofiarą ataków w Internecie.

Uczniowie naszej szkoły (z grup 3wr1g i 3wr2g) wzięli udział w spotkaniu prowadzonym przez panią Edytę Jabłońską-Nowaczyk i pana Wojciecha Kiska z BNP PAribas. Uzyskali wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa w cyberświecie, poznali najczęstsze i najnowsze sposoby wyłudzania danych w celu pozyskania środków z kont klientów banków lub danych osobowych, aby pozyskać, w nielegalny sposób, kredyty.

Dorota Kobylińska-Huk