MEDYCZNI W PRZELEWICACH

30 września br. uczniowie klasy medycznej 3LA wybrali się na wycieczkę do Ogrodu Dendrologicznego w Przelewicach. W czasie spaceru po alejkach ogrodu podziwiali jego architekturę, poznawali rosnące okazy roślinne. Obserwowali przebarwienia jesienne występujące u drzew i krzewów oraz przystosowania i procesy przygotowujące rośliny do spoczynku zimowego.

Efektem końcowym wyprawy będzie wykonanie wspólnego zielnika.

Ogród przelewicki znany jest z bogactwa i różnorodności rosnących roślin drzewiastych. Znajdują się w nim osobliwości dendrologiczne – bambusy, metasekwoja (zaliczana do żyjących kopalin z pliocenu). Pozwala na poznanie morfologii drzew i krzewów. Arboretum jest enklawą o dużych walorach estetycznych i kompozycyjnych.

Urokiem ogrodu jest możliwość obserwowania zmian zachodzących w przyrodzie – od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Jest piękny o każdej porze roku. Zachęcamy do jego odwiedzenia.

Anna Golla i Aleksandra Szafirska