Yuvenes Translatores

Ósmoklasiści!  Yuvenes Translatores: z nami ten konkurs niedługo może też być dla Was!

Z przyjemnością informujemy, że na etapie wewnątrzszkolnym konkursu Komisji Europejskiej Yuvenes Translatores, autorką najlepszego przekładu tekstu, z języka niemieckiego na język polski, została Martyna Butryn z klasy 2LBg. Na wyróżnienie zasługują także dwie prace konkursowe: Kamili Głuszyk z klasy 2LBg oraz Oliwii Dziczek z klasy 3TZ.

 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie w tłumaczenie tekstów. Po powrocie do nauki stacjonarnej otrzymają oni imienne świadectwa uczestnictwa w konkursie, przesłane przez przedstawicieli Dyrekcji Generalnej ds. Tłumaczeń Pisemnych Komisji Europejskiej .
 

Serdecznie zapraszamy absolwentów szkół podstawowych do wyboru naszej szkoły i nauki języków obcych na najwyższym poziomie w klasach dwujęzycznych z językiem angielskim lub niemieckim jako drugim językiem nauczania.  W liceum uczniowie oddziałów dwujęzycznych stopniowo uczą się tłumaczenia tekstów.   Zapraszamy również osoby zainteresowane zdobyciem z języka niemieckiego certyfikatu DSD II lub DSD I PRO, ukierunkowanego na kształcenie zawodowe. 

 
Wewnątrzszkolna Komisja Konkursowa
Alicja Jankowska i Gabriela Morawska